Hazır web sitesi basit tasarım demek değildir.

Hazır web sitesi basit tasarım demek değildir.

İnternet ortamının yeni bir sektör haline gelmesiyle birlikte web tasarımı da önemli bir hal aldı. İnternet tasarımında kullanılan pek çok yöntem olmasına rağmen en çok tercih edileni ise hazır web tasarımları. İnternet sitelerinin kullanımına uygun olarak tasarlanan ve kullanıcılarına maksimum verip vermek üzerine tasarlanan hazır web sitelerini daha yakından inceleyelim.

Web sitesi tasarımı başlığının büyük bir kısmını parselleyen hazır web siteleri, isimlerinden dolayı basit tasarımlı olarak gözükseler de bu algı hiç de doğru değildir. Günümüz internet ortamında dünya çapındaki web sitelerinin bile tercih ettiği hazır web siteleri, kullanıcılarına sağladığı pek çok kolaylığın yanı sıra aynı zamanda çok şık ve kullanıma uygun web siteleri olarak da tasarlanabilirler. Bunun sebebi ise hazır web sitelerinin konu başlıklarına göre dizayn edilmesidir. Örneğin bir hazır e-ticaret sitesiyle bir hazır otel sitesinin tasarımı aynı değildir, olmamalıdır da. Farklı amaçlara hizmet eden bu web sitesi şablonları, ziyaretçilerine iyi bir kullanım sunmak için çeşitli farklılıklar içermelidir. Hazır web siteleri de tüm bu detayları dikkate alarak tasarlanan, kullanıcıların yüksek verimle kullanabileceği örnekler olmuşlardır. Bir web sitesini sıfırdan kodlamak yerine Binbirsoft.com’dan hazır web siteleri satın aldığınızda çok kısa bir zamanda web sitenizin işlevine göre bir yapıya sahip olabilir, ekibimizdeki profesyonel yazılımcılar tarafından yüzlerce örnek arasından derlenip tasarlanmış web siteleriyle ziyaretçilerinizi ilk görüntüde etkileyebilirsiniz.

Peki hazır web siteleri hangi standartlara göre hazırlanıyorlar ? Bu sorunun cevabı aslında çok basittir, fakat akılda daha çok yer etmesi açısından adım adım anlatalım. Yarım asırı devirmiş olan internet ortamında, ilk zamanlarda çok belirgin olmasa da özellikle son 10 yıllık süreçte, farklı alanlardaki web siteleri farklı şablonlar kullanmışlardır. Bunun sebebi ise web sitelerinin ziyaretçi kitlelerine göre değişik amaçlar taşımalarıdır. Örneğin bir hazır inşaat sitesi, daha çok ziyaretçilerinin inşa edilen yapıların iç özelliklerini görmeleri amacıyla tasarlanmaktadır. Bu sebeple de görsel ağırlıklı bir web sitesi olacağından, buna uygun olarak tasarlanmalıdır. Hazır restoran sitesi ise daha çok yemek çeşitleri, restoran özellikleri ve ortam hakkında bilgi içereceğinden biraz daha klasik bir tasarıma sahip olmalıdır. Binbirsoft.com olarak internet ortamındaki tüm örneklerin bu şekilde kategorize edilip veri tabanı haline getirilmesiyle de web tasarımı dünyasında konu başlıklarına göre şablon özelliklerini belirliyor ve müşterilerimize bu özelliklere göre hizmet veriyoruz. Yapılan araştırmalar, hazır web sitesi şablonlarının kullanıldığı web sitelerinin çok daha yüksek bir ziyaretçi bandına sahip olduğunu göstermektedir.

Hazır web siteleriyle ilgili “basit tasarım” ezberi her ne kadar isimden kaynaklansa da hazır web sitesi tasarımı, zihinde canlandığı gibi kopyala – yapıştır mantığıyla ilerlememektedir. Hazır web siteleri sadece kullanım alanlarına göre gereken özellikler doğrultusunda tasarlanmış web siteleridir. Bununla birlikte hazır şablonlarda kullanıcıların istekleri doğrultusunda çeşitli değişiklikler ve kodlamalar da rahatlıkla yapılabilmektedir. Aynı zamanda altyapı ve güvenlik konusunda da çeşitli hizmetler alabileceğiniz hazır web siteleri, paket olarak da uygun fiyatlarda satılabilmektedir. Binbirsoft.com olarak hazır web sitesi, web sitesi altyapısı ve web sitesi güvenliği olarak üç başlık altında ilgilendiğimiz tüm hizmetleri kullanıcılarımıza vermekteyiz. Dolayısıyla hazır web sitesi satın alırken sadece site tasarımını değil aynı zamanda tüm teknik hizmetleri de satın aldığınızdan, hazır bir web sitesinden çok daha geniş kapsamlı bir hizmet sizleri beklemekte.